welcome block test

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diety dla kierowców ciężarówek, a koszty
Autor Wiadomość
Leo123 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Diety dla kierowców ciężarówek, a koszty
Witam, mam pytanie odnośnie kosztów w mojej firmie transportowej. Czy jako przedsiębiorca i zarazem kierowca pojazdów ciężarowych mogę zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wartość diet krajowych i zagranicznych?
03-17-2011 14:32:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Norbert Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
RE: Diety dla kierowców ciężarówek, a koszty
(03-17-2011 14:32:39)Leo123 napisał(a):  Witam, mam pytanie odnośnie kosztów w mojej firmie transportowej. Czy jako przedsiębiorca i zarazem kierowca pojazdów ciężarowych mogę zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wartość diet krajowych i zagranicznych?

TAK - Nie ma już przeszkód dla zaliczenia do kosztów podatkowych wartości diet stanowiących ekwiwalent pieniężny przeznaczony na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia w czasie podróży służbowej, tak na obszarze kraju, jak i poza jego granicami. Do niedawna jednak organy podatkowe sprzeciwiały się temu. Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą i osób z nimi współpracujących zawarte zostały w art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o PIT. Zgodnie z tym przepisem, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą i osób z nimi współpracujących – w części przekraczającej wysokość diet przysługujących pracownikom, określoną w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra.
03-17-2011 15:38:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Poland-Transport | Wróć do góry | Wróć do forów | RSS

Portal Poland-Transport.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'poland_export4.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('49')