welcome block test


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zezwolenia EKMT
Autor Wiadomość
Trans77 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2011
Post: #1
Zezwolenia EKMT
Przyznawanie, wykorzystywanie i uniważnianie zezwoleń EKMT

1) Przedsiębiorca może złożyć wniosek o przyznanie zezwolenia EKMT, jeśli posiada ważną licencję oraz ważne wypisy z licencji odpowiadające liczbie 3 pojazdów uprawnionych, które spełniają odpowiednio wymogi EURO.

2) Komisja społeczna rozpatrując wnioski uwzględnia m. in.:

liczbę przewozów wykonanych z użyciem zezwolenia EKMT,
dotychczasowy sposób wykorzystywania zezwolenia EKMT,
liczbę pojazdów uprawnionych spełniających odpowiednie wymogi EURO,
liczbę zezwoleń Rosja kraje trzecie wykorzystanych i zwróconych do GITD - Biura Do Spraw Transportu Międzynarodowego.

1) Zezwolenie EKMT może być używane tylko przez jeden pojazd w tym samym czasie. Egzemplarz zezwolenia powinien się znajdować w pojeździe będącym w drodze pomiędzy punktami za- i wyładunku, tak w trakcie kursu z ładunkiem, jak i kursu pojazdem nie załadowanym.

2) Zezwolenie nie może być przekazywane przez przedsiębiorcę osobom trzecim.

3) Zezwolenia muszą być stosowane zgodnie z ich terytorialnym zakresem ważności.

4) Zezwolenie EKMT ważne jest łącznie z karnetem oraz odpowiednim certyfikatem. Karnet powinien być wystawiony imiennie na przewoźnika, bez możliwości jego użyczania, zamiany z innymi przewoźnikami. Powinien być przechowywany w pojeździe, łącznie z odpowiadającym mu zezwoleniem EKMT, oraz okazywany na żądanie kompetentnych władz kontrolnych, które uprawnione są ponadto do dokonywania wpisów w karnecie. Karnet powinien posiadać taki sam numer ewidencyjny, jak odpowiadające mu zezwolenie, jeśli to konieczne, także numer podrzędny kolejnego karnetu, przy czym nowy karnet może być wydany, gdy pierwotny jest wypełniony.

5) Zezwolenia, które zostały unieważnione lub zwrócone przez przewoźnika, mogą być wydane powtórnie nowym przedsiębiorcom, na pozostały okres ważności. W tym wypadku oryginalne dokumenty powinny zostać unieważnione, a następnie wymienione na zezwolenia z odrębną numeracją zastępczą.

6) Wykorzystanie zezwoleń EKMT podlega weryfikacji, przy czym pierwsza weryfikacja odbywa się po upływie pierwszego kwartału. W przypadku niewłaściwego wykorzystania zezwolenia może ono być unieważnione i przyznane innemu przedsiębiorcy.
02-10-2011 14:15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Poland-Transport | Wróć do góry | Wróć do forów | RSS

Portal Poland-Transport.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'poland_export4.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('29')